image
image
image
O FIRMIE

Zwiększymy sukces biznesowy Twojej firmy dzięki usługom IT

25 lat doświadczenia w usługach związanych z nowoczesnymi technologiami

Współpracujemy z czołowymi firmami dystrybucyjnymi w Polsce: Techdata, ABD Data, Veracomp, Solar. Pozwala nam to realizować projekty zaawansowane technologicznie, jak i finansowo. Na potrzeby wdrażanych rozwiązań uzyskujemy specjalne warunki wsparcia merytorycznego i finansowego, co przekłada się na satysfakcję naszych Klientow. Tworzymy rozwiązania szyte na miarę potrzeb informatycznych Twojej firmy.

O firmie

Nasza historia

Istniejemy na rynku usług od 1998 roku. W tych czasach działalność obejmowała telekomunikację i usługi skierowane do średnich firm. Zajmowaliśmy się instalacją central telefonicznych Panasonic i Alcatel, montażem urządzeń zwielokratniających PCM czy zestawianiem torów dla transmisji modemowych. Nieodłączną dziedziną prowadzonej działalności było projektowanie wykonywanie i późniejsze utrzymanie sieci telekomunikacyjnych na potrzeby przedsiębiorstw. 

Rozpoczął się okres dynamicznych zmian w technologii. Pojawiły się pierwsze telefony komórkowe, a każda z firm zaczynała inwestycje w lokalne sieci komputerowe. Sieć wymiany informacji jaką stał się Internet stopniowo zmieniał priorytety w naszej działalności.

Podnosząc swoje kwalifikacje i zwiększając zatrudnienie o młodych inżynierów po roku 2001, rozpoczęliśmy świadczenie usług także w zakresie lokalnych sieci komputerowych poprzez wdrażanie rozwiązań serwerowych opartych na systemach operacyjnych Widnows oraz Linux korzystając z rozwiązań serwerowych HP oraz IBM. Łącza internetowe realizowane jako usługa Polpak ówczesnego operatora TP S.A. zestawianie połączeń VPN w oparciu o platformy urządzeń Cisco Systems oraz konfiguracje całościowych rozwiązań teleinformatycznych – to do dzisiaj  ważniejsze aspekty naszej działalności.

Dzięki zdemonopolizowaniu rynku usług  telekomunikacyjnych możemy uczestniczyć w budowaniu świata nowoczesnej telekomunikacji współpracując z czołowymi operatorami telekomunikacyjnymi, wdrażając najnowsze rozwiązania w skali małych i średnich przedsiębiorstw – rozwiązania, które do niedawna stosowane były jedynie dla dużych firm.

Wzbogacamy naszą ofertę o realizowanie systemów telekomunikacyjnych VoIP, nagrywanie połączeń, realizowanie sieciowań jednostek dla firm wielooddziałowych. Nowoczesne techonologie medialne wymagają zapewnienia odpowiedniej obsługi ruchu na poziomie sieci komputerowej a więc instalujemy urządzenia zabezpieczające sieci komputerowe, zapewniające łącza zapasowe, konfigurujemy priorytety ruchu czyli QoS na routerach sieci lan.

Podnosząc swoje kompetencje uzyskaliśmy certyfikaty Microsoft, Alcatel&Lucent, HPE, Microtik, Slican. Współpracujemy z czołowymi firmami dystrybucyjnymi w Polsce: Techdata, ABC Data, Veracomp, Solar. Pozwala nam to realizować projekty zaawansowane technologicznie jak i finansowo. Na potrzeby wdrażanych rozwiązań uzyskujemy specjalne warunki wsparcia merytorycznego jak i finansowego, co przekłada się na satysfakcję naszych klientów.

Uzupełniamy naszą działalność o realizowanie telewizji przemysłowej jako urządzeń sieci IP bądź HD-TV, mamy w sprzedaży rozwiązania dla szkół i jednostek edukacyjnych – oprogramowanie Microsoft i Eset. Prowadzimy sprzedaż sprzętu biurowego: wielofunkcyjne urządzenia drukujące i drukarki firmy Xerox.

Proces

Nasz proces pracy

image

Odkrywamy

image

Planujemy

image

Wykonujemy

image

Dostarczamy

Kontakt

Wyślij zapytanie

    Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Adam Dybała Fonet Systemy Teleinformatyczne z siedzibą w Rybniku, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) w celach marketingowych.