W każdej firmie, nowy rok jest wyznacznikiem nowych strategii i kierunków rozwoju. To właśnie na początku roku podpisujemy najwięcej umów i planujemy działania na kolejne miesiące. Niektóre firmy korzystają z własnych działów IT, ale coraz większą popularnością cieszy się outsourcing IT. W poniższym wpisie, przedstawimy Ci istotę outsourcingu i jej największe zalety.

Outsourcing (ang. outside-resource-using), czyli wykorzystywanie zewnętrznych zasobów. Wiele firm decyduje się na przekazanie działań i obsługi z zakresu IT firmie zewnętrznej. Na korzyść przemawia fakt, że dzięki temu przedsiębiorstwo może obniżyć koszty operacyjne związane z utrzymaniem sprzętu i oprogramowania. Niezwykłą zaletą jest też wsparcie i pomoc doświadczonych profesjonalistów IT.

Zlecanie pracy zewnętrznym podmiotom, to bardzo popularne zjawisko w biznesie. W ostatnich latach mocno rozwinęła się oferta również firm z branży IT świadczących usługi z zakresu obsługi teleinformatycznej dla firm. Składa się na nią szeroka gama usług do której należy m.in.: zakup sprzętu i oprogramowania, help desk dla użytkowników, a także usługi związane z utrzymaniem infrastruktury serwerowej i sieciowej. Dla wielu nowoczesnych firm to kluczowe aspekty działalności. Coraz więcej firm z sektora MŚP oraz instytucji decyduje się na taką formę współpracy.

Outsourcing IT – największe zalety

Usługi informatyczne świadczone są często w oparciu o pakiety zawierające konkretne rodzaje prac. W zależności od potrzeb i preferencji firmy do najważniejszych zalet skorzystania z outsourcingu IT możemy zaliczyć:

  • optymalizacja kosztów – brak stałych wydatków związanych z zatrudnieniem specjalisty IT
  • profesjonalne podejście ekspertów z branży informatycznej
  • nowoczesne doradztwo
  • profesjonalny monitoring kluczowych elementów infrastruktury IT i minimalizacja ryzyka
  • bezpieczeństwo usług teleinformatycznych
  • wzrost konkurencyjności firmy na rynku

Z roku na rok coraz więcej firm korzysta z tej formy współpracy z podmiotem zewnętrznym. Zarówno w Polsce oraz na całym świecie. Dzięki temu, firma jest w stanie w znaczącym stopniu zoptymalizować koszty w skali całego roku.

Jako Zespół IT Fonet, już od wielu lat pomagamy MŚP oraz instytucjom. Odnieśliśmy wiele sukcesów wdrażając nowoczesne rozwiązania. Nasi klienci chwalą nas za termnowość i profesjonalizm. Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów – skontaktuj się z nami – Przygotujemy ofertę dla Twojej firmy.